Kiedy Hugo już śpi.

Nadchodzi godzina 21:00. Hugo wykąpany, najedzony, słucha pozytywki i idzie luli pa. W końcu zasypia a ja staję na środku pokoju i myślę co tu można teraz zrobić.

Kiedy zajmujesz się cały dzień dzieckiem, i to takim, które nie chce odejść od Ciebie na krok ( a raczej od niego nie można odejść ) to w chwili, która należy się tylko Tobie nie wiesz co masz ze sobą zrobić.

W końcu mija ten moment i nagle zdaję sobie sprawę, że zmywarka jest nienastawiona, garnek po kaszy stoi nieumyty na kuchence ( trzeba będzie zalać, żeby odeszło), na patelni leżą błogo przypalone kotlety a w zlewie tona brudnych szklanek. Dodając do tego łazienkę, po kąpieli Huga i pokój w którym namawialiśmy go do samodzielnej zabawy wychodzi z tego niezła godzina sprzątania.

W ferworze brudnych naczyń, porozwalanych ciuchów, w końcu dochodzę do wniosku, że kiedyś muszę mieć czas dla siebie. Nie na sprzątanie, gotowanie i pranie- DLA SIEBIE. Rzucam wszystko i idę brudzić dalej- mam ochotę na ciasto dyniowe!

I mimo zmęczenia, mimo, że mogłabym ten czas przeznaczyć na błogi odpoczynek z lampką wina w łóżku, oglądając dobry film, stoję półtorej godziny na nogach i dalej morduję się w kuchni. Bo mam ochotę na ciasto dyniowe 🙂

Bo kiedy niby miałabym mieć czas, żeby zaspokoić swoje rozkapryszone podniebienie? Raz sprzątanie, raz błogi odpoczynek a raz spełnianie zachcianek.

Macierzyństwo nauczyło mnie wybierać.

Macierzyństwo, nauczyło mnie o wiele więcej, ale umiejętność wyboru, to jedna z ważniejszych rzeczy, które poskromiłam będąc mamą. Poprowadziło mnie to o wiele dalej!

Kiedy miałabyś możliwość wyboru jednej rzeczy dziennie, oprócz zajmowania się dzieckiem, zrozumiałabyś co jest dla Ciebie ważne. Jednego dnia zapewne posprzątasz, innego odpoczniesz. W końcu przychodzi dzień, kiedy ani jedno, a ni drugie, ani cokolwiek co robiłaś do tej pory już Cię nie satysfakcjonuje.

W tym dniu odkryłam, że trzeba mieć czas na realizację siebie, że nie chcę do 10go roku życia Huga sprzątać, gotować i odpoczywać. Chcę zacząć realizować siebie.

Ale dzisiaj ciasto dyniowe!

DSC01436.

DSC01318.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s